2010

Skytteliga

11 mål
Joakim Ivansson, Lessebo GoIF
8 mål
Rasmus Dahlman, Lessebo GoIF
Fredrik Svensson, G/G
7 mål
Henrik Bertilsson, G/G
6 mål
Robert Pavic, L/L
Linus Henriksson, L/L
4 mål
Gustav Olsson Hallgren, L/L
Anton Malmqvist, L/L
Tobias Petersson, G/G
3 mål
Linus Sjöqvist, Orrefors IF
Anton Alriksson, L/L
Richard Sternsson, Örsjö IF
Ludvig Ingelsson, EIS
Johan Andersson, Lessebo GoIF
Joel Håkansson, G/G
Jon Eriksson, Vissefjärda GIF
Johannes Ahl, Lessebo GoIF
2 mål
Timothy Widén, Skruvs IF
Jens Bjärvås, Ängä BK
Andreas Lorentzon, Vissefjärda GIF
Emil Håkansson, G/G
Joakim Larsson, G/G
Tobias Axelsson, Ängö BK
Henrik Pettersson, Orrefors IF
Niclas Augustsson, G/G
Niklas Lundmark, Vissefjärda GIF
Linus Henriksson, L/L
Adiz Cikotic, EIS
Rasmus Eriksen, Örsjö IF
Peter Andersson, Johansfors IF
Samuel Rehn, EIS
Andreas Nilsson, Lessebo GoIF
Marco Fransson, Vissefjärda GIF
Anton Ernlothsson, L/L
1 Mål
Per Sjögren, Skruvs IF
Anton Nilsson, Vissefjärda GIF
Jacob Hermansson, Ängö BK
Andreas Lennartsson, Vissefjärda GIF
Jonas Åfors, Ängö BK
Peter Appelkvist, Skruvs IF
Andreas Bergqvist, Vissefjärda GIF
Demir Adili, Orrefors IF
Niclas Augustsson, G/G
Max Bergström, Ängö BK
Niklas Lundmark, Vissefjärda GIF
Christoffer Pumplun, EIS
David Gustafsson, EIS
Tommy Pettersson, EIS
Andreas Cornelsen, Johansfors IF
Johan Gunnarsson, L/L
Dan Ask, L/L
Henrik Svensson, Johansfors IF
Rasmus Dahlgren, Lessebo GoIF
Emrik Philipsson, Örsjö IF
Simon Svensson, Örsjö IF
Emin Dugic, EIS
Richard Sternsson, Örsjö IF
Fredrik Eriksson, EIS
Argetim Dalipi, Örsjö IF
Tobias Indensjö, Örsjö IF
Robin Franksson, Johansfors IF
Johan Hillerhag, Lessebo GoIF
Martin Nilsson, Vissefjärda GIF

09:00 Vissefjärda GIF – Ängö BK 1-2
Målskyttar; 0-1 13,10 Tobias Axelsson, 0-2 10,10 Jens Bjärvås, 1-2 5,34 Marco Fransson

09:20 Skruvs IF – Orrefors IF 1-1
Målskyttar; 1-0 13,05 Per Sjögren, 1-1 1,45 Linus Sjöqvist

09:40 Gullabo/Gullaboås – Ängö BK 5-1
Målskyttar; 0-1 13,30 Jakob Hermansson, 10.50 1-1 Henrik Bertilsson, 2-1 8,50 Emil Håkansson,
3-1 7,30 Tobias Petersson, 4-1 3,00 Fredrik Svensson, 5-1 2,10 Fredrik Svensson

10:00 Skruvs IF – Vissefjärda GIF 0-3
Målskyttar; 0-1 10,20 Andreas Lorentzon, 0-2 09,50 Andreas Lennartsson, 5,34 0-3 Jon Eriksson

10:20 Orrefors IF – Gullabo/Gullaboås 0-3
Målskyttar; 0-1 12,30 Henrik Bertilsson, 0-2 9,40 Joel Håkansson, 0-3 3,10 Joel Håkansson

10:40 Ängö BK – Skruvs IF 2-3
Målskyttar; 0-1 8,20 Timothy Widén, 1-1 5,05 Jonas Åfors, 1-2 4,10 Peter Appelkvist, 1-3 1,50 Timothy Widén, 2-3 1,20 Jens Bjärvås

11:00 Vissefjärda GIF – Orrefors IF 4-2
Målskyttar; 1-0 5.45 Andreas Bergqvist, 2-0 3,20 Jon Eriksson, 2-1 2,00 Linus Sjöqvist,
3-1 1,33 Anton Nilsson, 4-1 0,45 Andreas Lorentzon, 4-2 0,20 Demir Adili

11:20 Gullabo/Gullaboås – Skruvs IF 9-0
Målskyttar; 1-0 14,10 Joakim Larsson, 2-0 12,57 Henrik Bertilsson, 3-0 11,25 Emil Håkansson,
4-0 7,20 Fredrik Svensson, 5-0 6,20 Niclas Augustsson, 6-0 5,55 Tobias Petersson,
7-0 4,59 Joakim Larsson, 8-0 3.10 Fredrik Svensson, 9-0 1,52 Henrik Bertilsson

11:40 Orrefors IF – Ängö BK 3-2
Målskyttar; 1-0 12,20 Linus Sjökvist, 2-0 11,55 Henrik Pettersson, 2-1 10,45 Tobias Axelsson,
2-2 8,10 Max Bergström, 3-2 7,30 Henrik Pettersson

12:00 Vissefjärda GIF – Gullabo/Gullaboås 2-2
Målskyttar; 0-1 9,30 Niclas Augustsson, 0-2 6,15 Tobias Petersson, 1-2 5,35 Niklas Lundmark,
2-2 0,30 Niklas Lundmark

Gullabo/Gullaboås vann gruppen och Vissefjärda GIF kom tvåa

Grupp B
12:20 Emmaboda IS – Johansfors IF 5-1
Målskyttar; 1-0 (straff) 14,10 Christoffer Pumplun, 2-0 8,50 David Gustafsson, 3-0 7,45 Samuel Rehn
4-0 6,10 Adiz, Cikotic, 5-0 5,04 Tommy Pettersson, 5-1 0,39 Andreas Cornelsen

12:40 Lindås/Långasjö – Örsjö IF 10-0
Målskyttar; 1-0 15,05 Robert Pavic, 2-0 8,50 Robert Pavic, 3-0 7,55 Linus Henriksson,
4-0 6,40 Gustav Olsson Hallgren, 5-0 4,50 Anton Malmqvist, 6-0 3,20 Anton Ernlothsson, 7-0 2,55 Robert Pavic, 8-0 Johan Gunnarsson, 9-0 0,40 Gustav Olsson Hallgren, 10-0 0,20 Anton Alriksson

13:00 Lessebo GoIF – Johansfors IF 5-1
Målskyttar; 1-0 7,10 Johan Andersson, 1-1 5,55 Henrik Svensson, 2-1 3,19 Joakim Ivansson,
3-1 2,59 Rasmus Dahlman, 4-1 1,23 Johan Andersson, 5-1 0,45 Andreas Nilsson

13:20 Lindås/Långasjö – Emmaboda IS 3-2
Målskyttar; 0-1 13,10 Ludvig Ingelsson, 1-1 7,50 Linus Henriksson, 1-2 6,10 Adiz Cicotic,
2-2 4,35 Dan Ask, 3-2 1,55 Gustav Olsson Hallgren

13:40 Örsjö IF – Lessebo GoIF 1-8
Målskyttar; 0-1 14,19 Rasmus Dahlman, 1-1 12,45 Simon Svensson, 1-2 11,40 Joakim Ivansson,
1-3 10,12 Johannes Ahl, 1-4 3,45 Joakim Ivansson, 1-5 2,45 Rasmus Dahlman, 1-6 1,40 Johannes Ahl
1-7 0,50 Rasmus Dahlman, 1-8 0,03 Rasmus Dahlman

14:00 Johansfors IF – Lindås/Långasjö 1-5
Målskyttar; 0-1 9,19 Robert Pavic, 0-2 5,54 Linus Henriksson, 0-3 3,55 Anton Malmqvist,
0-4 2,34 Anton Alriksson, 1-4 1,18 Peter Andersson, 1-5 0,59 Robert Pavic

14:20 Emmaboda IS – Örsjö IF 3-4
Målskyttar; 1-0 11,29 Ludvig Ingelsson, 1-1 10,40 Emrik Philipsson, 2-1 9,50 Emin Dugic,
2-2 7,10 Richard Sternsson, 3-2 5,35 Fredrik Eriksson, 3-3 4,22 Rasmus Eriksen,
3-4 0,25 Rasmus Eriksen

14:40 Lessebo F – Lindås/Långasjö 4-4
Målskyttar; 0-1 13,21 Anton Malmqvist, 0-2 11,29 Anton Alriksson, 1-2 10,01 Rasmus Dahlman, 1-3 6,45 Gustav Olsson Hallgren, 2-3 5,10 Rasmus Dahlman, 3-3 3,54 Joakim Ivansson, 3-4 Självmål,
4-4 0,34 Joakim Ivansson

15:00 Örsjö IF – Johansfors IF 4-2
Målskyttar; 1-0 14,53 Argetim Dalipi, 2-0 3,24 Richard Sternsson, 3-0 1,49 Tobias Idensjö,
3-1 0,55 Robin Franksson, 3-2 0,34 Peter Andersson, 4-2 0,02 Richard Sternsson

15:20 Emmaboda IS – Lessebo GoIF 2-5
Målskyttar; 0-1 12,50 Joakim Ivansson, 0-2 10, 45 Joakim Ivansson, 0-3 8,42 Johan Hillerhag,
0-4 7,06 Joakim Ivansson, 1-4 4,20 Samuel Rehn, 1-5 1,21 Andreas Nilsson, 2-5 0,32 Ludvig Ingelsson

Lindås/Långasjö vann gruppen och Lessebo GoIF kom tvåa

Semifinal 1
16:00 Gullabo/Gullaboås – Lessebo GoIF 4-3
Målskyttar; 1-0 13,20 Fredrik Svensson, 2-0 6,25 Henrik Bertilsson, 3-0 5.55 Fredrik Svensson,
3-1 5,20 Joakim Ivansson, 3-2 4,21 Rasmus Dahlman, 3-3 1,10 Johan Andersson
Golden Goal: 4-3 3,23 Joel Håkansson

Semifinal 2
16:20 Lindås/Långasjö – Vissefjärda GIF 1-3
Målskyttar; 0-1 12,10 Martin Nilsson, 1-1 8,32 Linus Henriksson, 1-2 6,12 Jon Eriksson,
1-3 2.15 Marco Fransson

Match om tredje pris
16:50 Lindås/Långasjö- Lessebo GoIF 5-3
Målskyttar; 1-0 11,40 Robert Pavic, 2-0 10,40 Linus Henriksson, 3-0 7,50 Linus Henriksson,
3-1 7,00 Johannes Ahl, 4-1 6,40 Anton Ernlothsson, 4-2 2,50 Joakim Ivansson, 4-3 1,35 Joakim Ivansson, 5-3 1,00 Anton Malmqvist

Final (2×10 minuter)
17:15 Gullabo/Gullaboås – Vissefjärda GIF 5-0 (3-0)
Målskyttar; 1-0 9.15 Fredrik Svensson, 2-0 3,35 Henrik Bertilsson, 3-0 0,10 Henrik Bertilsson,
4-0 9,20 Fredrik Svensson, 5-0 7,50 Tobias Petersson

Vänster överst: Jan Olof Augustsson, Jörgen Håkansson, Joakim Larsson, Hannes Eriksson
Andreas Augustsson, Emil Håkansson, Andreas Olausson, Niklas Augustsson, Henrik Bertilsson
Vänster nedre: Fredrik Svensson, Jakob Jonsson, Tobias Petersson, Daniel Arvidsson, Petter Jansson

Comments are closed.